Deniz Humması

Öykümüzü merak edenleri şuraya alabiliriz (: – Deniz Humması – Öykümüz

Bizi merak edip de buraya geldiyseniz; kendimizden biraz bahsedelim..

Deniz Humması’nın bir radyo programından genel kültür sayfasına evrilmesini ilk kez düşündüğümüzde; bugün geldiğimiz noktayı pek hayal etmemiştik. Küçük ölçekli, kendine has okuyucu kitlesi olan hoş bir sayfa olmasını hedeflerken, bugün dev bir genel kültür ortamına dönüşen bu güzel çalışmanın temellerini attığımız için gerçekten mutluluk duyuyoruz.

Ufkumuz & Amacımız

İçinde yaşadığımız ortamı, biricik ülkemizi, yer aldığımız toplumu ve sosyal çevremizi geçmişle kıyasladığımızda çağın hızla değiştiğini görmek ilk bakışta insanı çok sevindiriyor. Gelişim, önü alınamaz atılımlarla ilerliyor. Ancak bu ilerlemenin bizden pek çok şey götürdüğünü de acı vererek seyrediyoruz. 80’lerin, 90’ların çocukları olan bizler; geçmişle bugünü kıyasladığımızda, çağın değer yargılarının değiştiğini, bilgiye ulaşmanın kolaylığına karşılık bilginin değerinin azaldığını üzülerek görmekteyiz.

Bu yetmez gibi bir de radikalleşen, uç noktalara değinmekten çekinmeyen, toplumun her kesimine sirayet eden politize tutumlar da konunun adeta cabası oluyor.

İşte tüm bunlardan duyduğumuz rahatsızlığa bir tepki olarak Deniz Humması’nın bugünkü formatını oluşturduk. Sayfamızda sadece güzeli, iyiyi, bilgiyi paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. İnanç sistemleri, siyaset ve bunlar gibi, öznel tartışmalara son derece açık konulardan tamamen uzak durarak okuyucularımızın ufkunu genişletecek, onlara bir şeyler katacak içeriklere yer veriyoruz.

Sanatını icra etmeyi seven sanatçılarımızı desteklemeyi seviyoruz. Okuyucularımızın; yazarlığa yeni yeni adım atan arkadaşlarımızı da tanıyabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Zira bizim amacımız, alanında tek olan Deniz Humması değil; genel kültür alanını daha da yayacak, bilginin değerinin anlaşılmasını sağlayacak, okuyucularına saygılı olan pek çok kaynağın yeşermesine öncülük edebilmek.

Okuyucumuza Olan Saygımız

Deniz Humması, kâr amacı güden bir oluşum değildir. Bizim için en güzel kazanç; buraya gelen bir okuyucumuzun kendisine bir şeyler katmış olarak ayrılması, bilgisini artırmasıdır. Özellikle genç arkadaşlarımıza yeni yeni ufuklar açmak, onları popüler kültürün ve magazinin yıkıcı etkilerinden kurtarıp, bilime, sanata, spora yönlendirebilmek başlıca gayelerimiz arasında yer alıyor.

Yazmayı seven arkadaşlarımıza kapılarımızı açıyor, okumayı seven arkadaşlarımızla içeriklerimizi paylaşıyoruz. Gezi yazılarımızda sizlere doğayı, doğayı korumanın önemini, doğayı sevmenin insandaki vicdani değerleri nasıl yükselttiğini anlatırken, bilim yazılarımızda yepyeni dünyaların pencerelerine göz atmanızı arzu ediyoruz. Sanatın sadece televizyondan, sinemadan, kameralardan ibaret olmadığının; sanatçının aslında yanıbaşınızda, çocuğunuz, eşiniz, komşunuz olduğunun ayırdına varmanızı diliyoruz.

Ve size söz veriyoruz..

Deniz Humması’nda hiçbir zaman, yazarlarımızın, yönetim ekibimizin veya bir başka arkadaşımızın tartışmaya açık öznel yargılarıyla karşılaşmayacaksınız. Bizlerin elbette kendimize göre inançlarımız, politik görüşlerimiz, tutumlarımız, kaygılarımız, kızdıklarımız ve sevdiklerimiz var. Ancak biz burada, bunları yaymak ya da kendi öznel yargılarımızı okuyucularımıza yansıtmaya çalışmak için bulunmuyoruz.

Deniz Humması’nda geçirdiğiniz vaktin size bir şeyler katması dileği ile..

Sevgiyle Kalın.

06.05.2019