Yazarlık Başvurusu

Deniz Humması olarak biz, okuyucularımıza genel kültür alanında kaliteli ve seçkin içerikler sunan bir ekibiz.

Belli bir çizgide hareket ediyoruz ve yıllardır hiç sapmadan aynı yolda ilerliyoruz. Etik anlayışımız dahilinde özellikle siyaset, inanç ve bunlara benzer; öznel yargılara ve dolayısıyla tartışmalara son derece açık konulardan tamamen uzak duruyoruz. Özetle bizi takip eden okuyucularımız, bir gün sabah uyandıklarında Deniz Humması’ndan gelen bir yazı içerisinde ekipten birinin siyasi ya da inanç yaklaşımını haykırdığı bir içerikle karşılaşmıyor.

Her zaman doğru olanları, olduğu şekliyle yazarak; okuyucularımıza her daim bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken bizler de öğreniyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz.

Deniz Humması’nda içerik üretirken hiçbir konu sınırlamamız bulunmuyor. Bilim, sanat, müzik, tarih, tiyatro, hayvanlar, ilginç bilgiler.. Aklınıza daha ne gelirse; her konudan bir şeyler karalayabiliyoruz. Kimimiz bir öyküsünü yazıyor, kimimiz hoşuna giden bilimsel bir gelişmeyi paylaşıyor.

Sizler de aramıza katılmak ve ekibin bir parçası olmak isterseniz, bize aşağıdaki iletişim formumuzdan ulaşabilirsiniz. Ancak sizden, aşağıda sizler gibi bazı hususları merak ederek bizlere daha önce pek çok soru yöneltmiş olan değerli arkadaşlarımıza verdiğimiz yanıtlardan derlediğimiz kısa bütünü incelemenizi rica ediyoruz.


Deniz Humması’nda “kişisel bloglara” konu olabilecek deneme, şiir ve bunlar gibi içeriklere şu an için yer vermemekteyiz. Lütfen başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurunuz.


  Canımın İstediği Her Konuda Yazabilir Miyim?

  Kategorilerimize uygun olması koşulu ile evet, canınız hangi konuda yazmak isterse o konuda yazabilirsiniz. Örneğin geçmişte sadece kendi şiirlerinden oluşan metinleri paylaşabileceğini teklif eden yazar arkadaşımızla çalışmamıştık. Zira Deniz Humması, temelde içerik yönünden dolu nitelik arz eden metinler üzerine kurulu bir platform ve tek bir şiiri bütün bir yazı olarak paylaşmamız, bizim standartlarımıza uygun değil. Buna karşılık, tamamen kendi yazdığı öyküleri paylaşan yazar arkadaşlarımız mevcut.

  Bu gibi bazı kriterler dışında herhangi bir konu sınırlamamız bulunmuyor.

  Yazılarda Kelime Sayısı Ne Kadar Olmalı?

  Bizim böyle bir sayımız bulunmuyor. Bizler için sadece ürettiğimiz kaliteli içeriğin önemi var. Örneğin bilimsel bir konuya dair açıklamaları 200 kelime ile yapmakla bir sanatı 900 kelimelik bütünde tasvir etmek arasında bir fark gözetmiyoruz. Yeter ki konu içerisinde anlam bütünlüğü olsun, metnin okuyucuyu doyurabilecek niteliği bulunsun.

  Sadece Güncel Konularda Mı Yazmamız Gerekiyor?

  Kesinlikle böyle bir sınırlamamız bulunmuyor. Hatta güncel, popüler kültür ürünü, sadece o günlerde ilgi çekebilecek yazılardan her daim uzak durmaya çalışıyoruz. Bizim için tarihi bir olayı anlatmanız, bir müzik türünün geçmişinden bahsetmeniz; Iphone’ların son modelini anlatmanızdan çok daha iyi ve tercih edilebilir bir husus.

  Ne Kadar Sıklıkla Yazmak Zorundayız?

  Öncelikle yazmak zorunda değilsiniz. Biz bu işi hobi olarak yapıyoruz ve sizlerden de bunu sadece keyif aldığınız için yapmanızı rica ediyoruz. Herhangi bir sıklıkla yazma zorunluluğunuz bulunmuyor. Canınız ne zaman isterse, o zaman yazabilirsiniz.

  Hazırladığımız İçerikler İçin Bir Ücret Ödüyor Musunuz?

  Evet, küçük meblağlar da olsa hiçbir yazar arkadaşımızın emeğini karşılıksız bırakmamaya her daim özen gösteriyoruz. Bunun miktarı, sizinle henüz yazarlığa başlamanızdan önce konuşuluyor ve gerekli tüm bilgileri edinmiş olarak yazarlık yapıyorsunuz.

  Yazar İsmi Olarak Gerçek İsmim Mi Görünmeli?

  Bu konuda gerçek isminizi kullanmanız bizim tercihimiz, ancak bu sizin için bir sorun teşkil edecekse; gerçek isminiz olmasa da en azından bir insan ismi olabilecek mahlaslar kullanmanızı rica ediyoruz. Yani tekil takma isimler gibi kavramları yazar ismi olarak kullanmanıza sıcak bakmıyoruz.

  Neden Gerçek İsim Tercihiniz Bulunuyor?

  Okurlarımıza güven verebilmek adına, tercihimizi bu yönde kullanıyoruz. Bununla birlikte belli başlı trafik sağlayıcılarımızın da bu konuya özen göstermesi, bizim bu yönde tercih kullanmamızda önemli rol oynuyor.