Instagram’ın Fenomen Çifti: Murad Osmann ve Nataly Zakharova; #FollowMeTo

Her şey güzel bir kadının sırtı bize dönük, sol kolunu fotoğrafı çeken kişiye uzatmış olarak poz vermesi ile başladı. Kız, sevgilisini her resimde başka masalsı yerlere sürüklüyordu. İkili,  aynı pozu dünyanın her yerinde vererek meşhur oldular ve hem dünyayı dolaştılar hem de çok iyi paralar kazandılar.. Bahsettiğimiz kız Nataly Zakharova ve fotoğrafları çeken de eşi Murad Osmann.

Followmeto23

Murad Osmann 1985 Dağıstan – Rusya doğumlu, aslen İnşaat Mühendisi olan bir fotoğrafçı ve film yapımcısı. Kız arkadaşı Nathalia Zakharova ise eski bir gazeteci, aynı zamanda manken. Rusya’da bir film yapım şirketinde çalışan Osmann, manken sevgilisi Nataly ile 2011’de bir fotoğraf çekiminde tanışmışlar. Instagram’a sevgilisiyle birlikte kurguladığı fotoğrafları #FollowMeTo etiketi ile Ekim 2011’den itibaren yüklemeye başlayan çift, zamanla git gide popüler oldu ve tek kelime ile ‘fenomene’ dönüştü. Tabii bu sayede seyahatleri ve resimleri de gün geçtikte arttı. Dünyanın pek çok yerini gezen çift, İstanbul‘a da uğradı.

Resimlerin çıkış hikayesini ise Osmann şöyle anlatıyor, “Önceleri gittiğimiz yerlerde, her şeyin fotoğrafını çekip duruyordum. Sevgilim de bana kızıyordu. Bir keresinde ben fotoğraf çekerken elimden tuttu ve beni kendisine doğru çekti. Böyle bir kareden sonra, her kareye sevgilimi koyma fikri doğdu.”

İlk resimler amatör olsa da zamanlar her resim için ciddi bir ekip çalışması olduğu ortada. Gittikleri yere göre giysi, saç ve mekan seçimleri ile tam bir profesyonel çalışma karşımıza çıkıyor.

Son olarak Hindistan’a giden ikilinin ülkedeki çekim ve kamera arkası görüntüleri için;

6 Haziran 2015’te evlenen çift düğünlerini de aynı resimlerle paylaştı. Bu gidişle çocuklarını da göreceğiz gibi!

 


Kaynakça :

http://www.followmetotravel.com/

https://www.facebook.com/followmeproject/info/?tab=page_info

Kim Bu Murad Osman ve Natali Zakharova? – Cokgezenadam.com Websitesi

http://haberkibris.com/dunyanin-konustugu-asiklar-istanbulda-2015-05-30.html

https://www.instagram.com/muradosmann/

http://www.sabah.com.tr/galeri/magazin/murad-osmandan-tut-elimi-fotograflari/12