İnterneti Gerçek Hayata İndirgeyen Kasaba

İtalya’da bulunan Civitacampomarano kasabası yaklaşık 400 kişilik ve çoğunluğu yaşlılardan oluşan bir halka sahip. Fra.Biancoshock isimli sanatçının çalışması sayesinde kasaba halkı bambaşka bir dünyaya merhaba demiş durumda. ‘Bambaşka‘ olarak nitelendirdiğimize bakmayın, aslında bugün pek çok kişi için ‘ev‘ sayılabilecek olan ortam, kasaba halkına yabancı geliyor sadece. ‘İnternetten‘ bahsediyoruz..

Avast

Bu küçük köyde ‘internet‘ çok az kişi tarafından biliniyor ve hatta cep telefonları bile kasabanın sadece belli noktalarında çalışıyor. Fra.Biancoshock da bu kasabayı proje alanı olarak seçmiş ve ortaya günümüz dünyasında çok ilginç karşılanacak görüntüler çıkmış. Proje, kasabada düzenlenen CVTA festivali için tasarlanmış.

‘Web 0.0’ isimli projede sanatçı, bugün dünya üzerindeki pek çok insan için ‘vazgeçilmez‘ hale gelen ‘sanal‘ kurumlara eleştirel bir yaklaşım sergiliyor. Sanatçı bu yolla, insanların pek çoğunun bağımlılığı haline gelen sanal kurumların aslında  insanların doğal yaşantısında ve gerçekte çok daha canlı şekilde var olduğunu, geçmişten bugüne kültürel etkileşimlerin de bu sayede gerçekleştiğini vurgulamaya çalışıyor.

Web 0.0 projesinden bazı görünümler için;

Youtube;

Youtube

Wikipedia kütüphane;

Wikipedia

Whatsapp telefon kulübesi;

Whatsapp

We Transfer nakliyat;

WeTransfer

Tinder arkadaş bulucu;

Tinder2

Tinder arkadaş bulucu;

Tinder1

Rss haber kaynağı;

Rss

Twitter ayaküstü sohbet;

Twitter

Google;

Google2

Google;

Google1

Gmail e-mail servisleri;

Gmail

Facebook duvarı;

Facebook2

Facebook duvarı;

Facebook1

Avast güvenlik;

Ebay


Kaynak : Biancoshock Websitesi