Ronaldo Mu, Messi Mi?

Londra Belediyesi sigara izmaritlerinin toplanması için oldukça ilginç bir çözüm buldu. Çevreci Hubbub firması ile işbirliği yapan belediyenin koyduğu izmarit kutularında iki ayrı soru bulunuyor. Verdiğiniz cevap ile hem anket yapmış oluyorsunuz hem de çevre temizliğine katkıda bulunuyorsunuz.

Ronaldo1

Her hafta başka bir soru ile değişen bu kutular geçen sene başlatıldı ve büyük ilgi gördü. Ülkemizde de böyle projeleri görmek dileğiyle…

Ronaldo2

 


Kaynakça;

Dailymail.co.uk

 • ayla çelik

  Bu yolla sokaklarını da temiz tutuyorlar. Keşke bizde de bu tarz şeyler yapılsa. Eminim vardır bu fikirleri üreten birileri ama kimse destek vermiyordur 🙁

  • Yorumunuz için çok teşekkürler Ayla Hanım.

   Temennilerinizi paylaşıyoruz. Ülkemizde de buna benzer pek çok çalışmanın hayata geçirilmesini ümit ediyoruz..

   Sevgiler 🙂

 • Murat Arslan

  Buna benzer bir uygulama Üsküdar’da da yapılmış. Fakat kutunun bir anket kutusu olduğuna dikkat edilmeden ve açıklama kısmı okunmadan izmarit atılması gereken yerlere kağıt, plastik vs sıkıştırılmış.

  Ancak ilginç bir şey var; kutu, ‘en çok hangi ürünün geri dönüşümüne katkıda bulundunuz?’ diye soruyor ve kağıt, plastik, cam gibi seçenekler sunuyor. İnsanlar da kağıt kısmına sadece kağıt, plastik kısmına sadece ambalaj tıkıştırmış. Sanırım bunun böyle olmasında Belediye’nin de kusuru var. Çok iyi niyetli bir çalışma ancak daha pratik ve anlaşılabilir kılınsaydı daha güzel olurmuş.

  Yine de Türkiye’de görmek sevindirmişti.

  • Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz Murat Bey.

   Bu çalışmanın ülkemizde bir yerlerde yapılmaya çalışılması bile çok güzel bir haber. Umarız söylediğiniz aksaklıklar giderilir ve benzeri uygulamalar yaygınlaştırılır.

   Sevgiler 🙂