Yazı Yazmayı Kolaylaştırıcı Araçlar ve Duyu Market

Daha önce sizlerle çocuk gelişimi alanında profesyonel bir yaklaşımı benimseyen Duyu Market’i paylaşmıştık. Alanında Türkiye’nin ender girişimlerinden biri olan Duyu Market’in ürün çeşitliliğinden bahsettiğimiz yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz; Çocuk Gelişiminde Yardımcı Materyaller ve Duyu Market.

Duyu Market, çocuk gelişimi alanında materyal olarak ihtiyaç duyulabilecek her şeye erişim sağlayabileceğiniz bir ortam. Bilhassa materyal seçimini alanında uzman kadrolarına yaptırması, herhangi bir ürününü son kullanıcıya ulaştırmadan önce ürünü çocuk açısından çok yönlü bir incelemeden geçirmesi; Duyu Market’i son derece tercih edilebilir kılıyor.

Çocuk gelişimi denilince akla ilk gelen konulardan biri çocuğun eğitimidir. Günümüzde çocuk eğitiminin asla okulla sınırlı olmadığı, bu konuda ailenin okula nazaran çok ama çok daha fazla sorumluluk üstlenmesi gerektiği bilinen bir gerçektir. Özellikle çocuğun okul öncesi ve okula yeni başladığı dönemlerde ilgisiz bırakılmaması, gelecekteki eğitim hayatında da her zaman faydalanacağı sağlam temellerin oluşturulması açısından çok önemlidir.

Çocukların okula hazırlandığı ve okulla yeni tanıştığı dönemlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri, çocuğun yazı yazma kabiliyeti konusunda vuku bulmaktadır. O döneme kadar yazı yazma amacı ile kalem tutmamış olan çocuklar, bu eylemle ilk kez karşılaştığında gerek fizyolojik ve gerekse psikolojik olarak bazı sorunlar yaşayabiliyor.

Özellikle fizyolojik sorunların başında; çocuğun kalem tutması, ellerinin buna hazır olmayışı ya da yeterince güçlü parmak kaslarının bulunmayışı gibi başlıklar ilk akla gelenlerden. Bu gibi sorunlar, üzerine gidildiğinde pratik çözümleri olan, ancak göz ardı edildiğinde ileride çocuk açısından ciddi sıkıntılar doğurabilen nitelik taşırlar. Bu noktada ailelerin yine Duyu Market gibi bir profesyonel ekipten çeşitli yardımlar alması, çocuğun gelişimi açısından son derece önemlidir.

Duyu Market, çocuk gelişimi konusunda kalem tutamakları ve çocuğun yazı yazmaya alışma sürecini kolaylaştıran diğer pek çok materyali barındırmaktadır. Özellikle çocuğun güzel yazı yazabilmesi için kalem tutuşunu ve kontrolünü geliştiren Crossover Pencil Grip ve Mini Pencil Grip kalem tutamakları, Yazı Geliştiren Motorlu Kalem, kalemi sıkıca kavrama ihtiyacını ortadan kaldıran ve karpal tünel sendromu gibi tıbbi sorunlarda oluşan ağrıları önleyen Penagain gibi pek çok ürünü, alanında uzman ekibin kontrolünden geçmiş şekilde Duyu Market’te bulabilirsiniz.

Bunlarla birlikte yine çocuğun bozuk kalem tutuşunu düzeltmek ve doğru kalem tutuşu sağlamak amacı ile tasarlanmış Butter Grip kalem tutamağı, The Writeright kalem tutamağı ve çocuğun ince motor ve yazı becerilerinin gelişimini destekleyen Oyuncak Kalem Ağırlıklar ile Handy Writer gibi ürünlere de Duyu Market üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Özellikle sayılan kalem tutamaklarının, çocuğun parmak kaslarının kalem tutuşuna alışması ve güçlenebilmesi için de ciddi destek sağladığını belirtmemizde fayda vardır.

Sayılan ürünlerin ve Duyu Market bünyesinde satışa sunulan sair materyallerin tümü, çocuk gelişimi alanında uzman kişilerin özenli inceleme süreçlerinden geçmektedir. Özellikle kalem tutamaklarında fithalat ve latex gibi sağlığa zararlı olan maddelerin kullanılmadığını belirtmemizde fayda vardır. Bununla birlikte ürünlerin tümü silikonlu ve sert plastik yapıları ile muadilleri taklit ve ucuz ürünlere nazaran hem daha yumuşak, hem de ergonomik bir kullanım deneyimi sağlamaktadır.

Saydığımız tüm bu ürünlerin kullanım alanları, faydaları ve sair detayları ile ilgili bilgilere; Duyu Market – Kalem Tutamakları/Yazı Destekleme Ürünleri sayfasından erişebilir, ürünlerle ilgili sorularınızı Duyu Market uzman ekibine iletebilir ve yine aynı sayfa üzerinden sipariş verebilirsiniz.