Koreli Baristanın Sanatsal Kahve Köpükleri

Koreli bir barista olan Kangbin Lee, işini severek yapanlardan. Kahve konusunda yepyeni bir aroma ve lezzet arayışında olduğunu söyleyen Lee, arayışlarının sonunda “Cremart” ismini verdiği sanatsal ve lezzetli çalışmaları üretmiş. Kendi Instagram sayfası üzerinden çalışmalarını paylaşan Lee, herkesin sanatını görmesini ve bu kahve keyiflerinde bu hazzı yaşayabilmesini arzuluyor.

Açıkçası Lee’nin çalışmalarını ilk kez gördüğümde kahve köpüğünün üzerine kağıt ya da benzer bir katmanla iliştirilmiş çizimlerden ibaret şeyler olduğunu düşünmüştüm. Ancak biraz araştırıp okuyunca durumun bundan çok daha masalsı bir yüzü olduğunu fark ettim. Bu çizimlerin tümü Kangbin Lee tarafından gıda boyası ve incecik metal bir aparat kullanılarak yapılıyor. Bir barista düşünün; kahve siparişinizden önce geçen o kısa sürede sizin için bir adet sanat eseri ortaya çıkarıyor ve servisini o şekilde yapıyor!

Biz de istiyoruz efendim, darısı başımıza 🙂

Siz de Kangbin Lee’nin çalışmalarını Instagram üzerinden takip etmek isterseniz bu link üzerinden sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bunlar da Lee’nin şahane çalışmalarından bazı örnekler;


Kaynak: BoredPanda, Instagram (@leekangbin91)