La Table Projesi ve Lagün Masalar

Alexandre Chapelin, La Table ismini verdiği projesi ile özgün, şık ve tamamen sahibinin karakterine uygun masalar üretmeyi hedefliyor. Bilhassa ‘özgünlüğün’ sağlıklı şekilde sunulabilmesi için fabrikasyon ürünler yerine tamamı kendi eliyle tasarlanmış masalar üreten Chapelin, La Table kapsamında insanların ev içi dekorlarının, onların kişilik ve karakter özelliklerini yansıtacağını belirtiyor.

lagun-masa2

Ürettiği masalara ‘ruh’ katmanın önemine vurgu yaparak aklınıza gelebilecek her türlü materyalden faydalanılabileceğini belirtiyor. Söz konusu materyaller arasında odun parçaları, atık ürünler, eski motorlar, dönüştürülmüş malzeme gibi kaynaklar da bulunuyor. Tüm bu materyalleri ‘sanat’ ve ‘yaratıcılık’ kavramları ile harmanlayarak mükemmel ürünler elde eden Chapelin; aşağıda fotoğrafına yer verdiğimiz Lagün Masa‘nın ise bir kahve masası olarak tasarlandığını söylüyor.

lagun-masa1

Özel bir çeşit mermer kullanılarak oluşturulan Lagün Masa, La Table konseptinde Lagoon 55 ürünü olarak yer alıyor. Fotoğraflarında dikkat edileceği üzere derinlik algısına son derece dikkat edilmiş olan masanın, oturma odalarına bir okyanus esintisi getirmesi amaçlanmış.

Lagün masaların çeşitli görüntüleri için;

lagun1

lagun2

lagun3

lagun4

lagun5

lagun6

lagun8

lagun9

lagun10

lagun11

lagun12

lagun13

lagun14

lagun15

lagun17

lagun18

lagun19


Kaynaklar;

Alexandre Chapelin – Bored Panda
La Table – Website
La Table – Facebook