Yazın Okunmalık Hoş Bir Kitap Üçlüsü

Malum yaz geldi. Havalar zaman zaman soğusa da genel anlamda yazın geldiği ortada. Sıcaklar bastırdı. Pandemiden dolayı eski yazlara benzemeyecek olsa da bu yazın da güzel geçeceği açık.

Bence yazın yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri, sıcak havada evde kitap okumak. Dışarısı çok sıcak olduğu için özellikle sabah ve öğle saatlerinde kitap okuma fikri bana çok cazip geliyor. Yazın okunabilecek kitapları düşündüğümde aklıma belli başlı birkaç kitap geliyor.

1 – Kendi Everestinize Tırmanın – Nasuh Mahruki

Bunlardan ilki kişisel gelişim tarzında yazılmış olan, Nasuh Mahruki‘nin Alfa Yayınları‘ndan çıkan Kendi Everestinize Tırmanın adlı kitabı. Nasuh Mahruki bu kitabında herkesin Everest Dağı‘na çıkamayacağını ama herkesin kendi everestini bulup ona tırmanabileceğini çok güzel anlatmış. Tavsiye edeceğim kitapların başında ünlü dağcı ve AKUT kurucusu Nasuh Mahruki’nin Kendi Everestinize Tırmanın kitabı geliyor.

2 – Titreşimini Yükselt Hayatın Değişsin – Ayşe Tolga

İkinci olarak önereceğim kitap sıcak yaz aylarında pozitif enerji yüklenmenizi sağlayacak olan oyuncu ve sunucu Ayşe Tolga‘nın yazmış olduğu ve Destek Yayınları‘ndan çıkan; Titreşimini Yükselt Hayatın Değişsin kitabı. Bu kitap Solfeggio Frekansları dahil titreşimini yükselten kişilerin hayatının olumlu anlamda değişeceği üzerine yazılmış gayet ciddi ve güzel bir kitap olmasıyla dikkat çekiyor. (Solfeggio Frekansları; insan bedeni ve zihni üzerinde faydalı etkileri bulunan titreşimler bütünü.)

3 – Yeşilin Kızı Anne – Lucy Maud Montgomery (Çeviri: Bengü Soykal)

Son olarak benim de çok severek izlediğim Anne With An ‘E’ dizisinin kitabı Ren Kitap‘tan çıkan ve Bengü Soykal‘ın çevirdiği Yeşilin Kızı Anne‘yi önereceğim size. Anne’nin hayatını okurken kendinizden çok şey bulacağınıza hiç şüphem yok. Anne Shirley küçük bir kız çocuğuyken başladığımız hikaye giderek evriliyor ve Anne genç bir yetişkin olana dek çeşitli olaylarla devam ediyor. Anne’nin hikayesi çok öğretici ve etkileyici. Yeşilin Kızı Anne okurken zevk alacağınız ve kendinize katkı sağlayacağınız bir kitap.

Bu üç kitabı okurken gerçekten zevk aldım ve bu kitapların bana çok şey kattığını düşünüyorum. En başta daha olumlu düşünmemi sağladılar. Okurken pozitif enerjiyle doldum ve kitaplar bittiğinde kendimi çok mutlu hissediyordum. Sıcak yaz aylarında evde geçirdiğimiz vakti bu üç değerli kitapla güzelleştirmek bence çok hoş olur. Hem pozitif enerjiyle dolarız hem de boş vaktimizi güzel bir şekilde değerlendirmiş oluruz.