Gülmelikİlginç BilgilerNaunet'in Günlüğü

Amerikan Başkan Adayına İlginç Protesto

Basında yer aldığı şekliyle her gün bir şekilde duymak zorunda kaldığımız Amerikan başkanlık yarışı kızıştıkça, ilginç gelişmeler de birbirini takip ediyor. Başkan adaylarından Donald Trump‘a, poz verirken kartal saldırması ya da yine aynı adayın ırkçı çıkışları, protestoculara karşı tahammülsüz tutumu falan derken son olarak çok daha inceden bir espri konusu gündeme geldi.

Donald Trump’ın ‘ezik‘ olduğunu düşünen bir kişi, ingilizcede ‘ezik‘ anlamına gelen ‘loser‘ kelimesi ile Trump’ın özdeşleşmesini sağlamak için bir girişimde bulunmuş. İnternette www.loser.com alan adını elinde bulunduran bu kişi, adresi Donald Trump’ın wikipedia tanıtım sayfasına yönlenecek şekilde ayarlamış. Bu ince espri neticesinde bir bakıma; internette ‘ezik’ dediğiniz zaman Trump’a ulaşıyorsunuz.

Ara Kesit 72

Adrese ilişkin kimlik bilgilerini gizli tutan kişi her ne kadar bu yolla kendisini gizlemiş olsa da, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfada domain yazan yerin karşısına ‘loser.com’ yazarak, bu işi yapan orantısız zekâlı arkadaşa bir tebrik maili atabilirsiniz (:

Ayrıca loser.com’u canlı denemek için; (:

www.loser.com