En Ucuz iPhone 18 Mart’ta Tanıtılacak

Ucuz iPhone olarak da isimlendirilen 4 inç boyutundaki iPhone 5SE, özellikleri ile herkesin çok merak ettiği bir telefon oldu. iPhone 5 SE modelinin, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen iPhone5C‘nin yerini almasına kesin gözüyle bakılıyor. Zira yeni çıkacak olan yeni modelin, iPhone 6 ile ortak özellikler taşıması söz konusu.

Sızıntılara göre iPhone 5 SE; Live Photos destekli 8 megapiksel arka, 1.2 megapiksel ön kameraya sahip olacak. Cihazda Apple Pay için NFC desteği ve Apple A8 işlemci bulunacak. iPhone 5 SE hakkındaki bir başka dikkat çeken iddia ise cihazın Touch ID‘ye sahip olacağı ve 1 ya da 2 GB RAM ile raflardaki yerini alacağı yönünde oldu. Ayrıca cihazda Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.2 bağlantısı bulunması da beklentiler arasında.

En Ucuz iPhone

Tasarım açısından iPhone 6’yı andırdığı anlaşılan iPhone 5SE, boyut olarak iPhone 5 ile aynı olacak gibi. 4 inç ekran boyutuna sahip olan bu modelin, 500 ile 550 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. iPhone 5 SE modelinin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belirlenmiş değil fakat iPhone 5 SE 18 Mart 2016‘da tanıtılacak.