Filmler ve DizilerSinema - Tv

Hiç WoW Oynamamış Birinin Gözünden Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

Oyunun fanatiklerini büyük heyecanlara gark ettiren, yıllardır bilgisayarlarda oyuncularının gönlüne taht kuran, dünya üzerinde en çok oynanan online oyun olan Warcraft, 2016 yılı itibariyle beyazperdeye geldi. Oyunun hayranlarının yanı sıra fantastik dünyalara açılan filmleri izlemeyi seven kitlenin de büyük merakla beklediği filmdi ayrıca.

Warcraft1

Filmin Imdb, Metacritic ve Rottentomatoes puanları iste kafa karıştırıcı.

Imdb: 7,6/10

Metacritic: 32

Rottentomatoes: 29 (tomatometer) 81 (seyirci)

Filmin metacritic ve rottentomatoes puanlarının bu kadar düşük olmasının sebebi Warcraft dünyasına hakim olanların filmi beğenmemiş olması mı yoksa bu dünyayı hiç bilmeyenlerin not vermesi mi tam olarak bilmiyorum ama bu kadar düşük puanları hak ettiğini düşünmüyorum. Filme benim notum 6,5/10. (Tamamen subjektif bir puan, fantastik dünyaları sevmemin etkisi büyük.)

Film, ortalama bir fantazi filminin sunduğundan ekstra olarak bir şey sunmuyor. Filmin formülü çok basit; orclar vs insanlar + beklenmedik bir ihanet (tam olarak ihanet sayılır mı bilemiyorum) + bol bol aksiyon. Ayrıca Hollywood klişelerini de gözümüze gözümüze sokuyor.

Warcraft2a

Son olarak filmin castinginde şahsi kanaatimce yanlış tercihler vardı. Öncelikle Azeroth Kralı Llane rolünde Dominic Cooper o kadar eğreti duruyordu ki her ekrana gelişinde resmen gözüme batıyordu. İkincisi; Lady Taria rolünde Ruth Negga olmamış. Bu, Ruth Negga’yı genel olarak beğenmememden kaynaklanıyor olabilir, kendisine Preacher‘da da bir türlü alışamadım.