GenelSpor

Murtaza’nın Hayali Gerçek Oldu

Dünya, Afganistanlı küçük Murtaza’yı; abisinin poşetten yaptığı Arjantin milli takımının Messi forması ile tanımıştı. Messi’ye olan hayranlığı ve futbol sevgisi bir araya gelince, küçük Murtaza’nın imdadına o dönemde abisi yetişmiş ve Murtaza, naylon torbadan yapılan formasını sırtına geçirerek top peşinde koşmaya başlamıştı.

Murtaza Messi

Bu görüntülerin basına yansımasının ardından kısa sürede tüm Dünya’da ilgi odağı haline gelen küçük Murtaza, Afgan Futbol Federasyonu’nun da dikkatini çekmiş federasyon konuya el atarak Murtaza’nın Messi ile buluşabilmesi için girişimlerde bulunacağını açıklamıştı.

‘unicefafghanistan’ isimli twitter hesabından dün yapılan paylaşım ise Murtaza’nın hayallerine kavuştuğunu gösterdi. ‘Artık gerçek bir forması var!‘ cümlesiyle başlayan twitte Messi’nin, “Murtaza’ya imzalı formasını vererek küçüğün hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olduğu” yazıyor.

Unicef Tweet

Bir çocuğu sevindirmek bu kadar kolayken, Dünya’da bunca ağlayan çocuğun olması.. Sizce de büyük bir tezat değil mi? Murtaza’nın ve tüm diğer çocukların, her daim gülebilmesi dileği ile..